Potkanova zpráva o dění ve městě ThroixTo se má tak:

Dorazili jsme do města, kam nás pozval Bevierův strejc, že prý potřebuje s něčím pomoct. Jak jsme se tak motali po městě, zjistili jsme, že bude turnaj, na který má dorazit nějaký králův šampión. Já jsem navázal kontakt se zlodějskou gildou a čerpal informace z podsvětí.
Mimochodem ve městě byla garda elfích lučištníků. To je teda dóst divný. Večer po hostině nás vyhledal nějaký týpek, který tvrdil že ho posílá šéf gildy, a že má nějaký zajímavý informace vo tom šampiónovi. Beviér zase dělal ramena na "ubohého a nehodného" zlodějě ( teda jako na mě) a já sem mu teda nic neřek'. To byla klika, pánčto druhej zloděj v grupě, ňákej Dart(Taru? nebo jak se menuje, člověk u lidí z oboru nikdy neví..) jim to vygdákal a skupina vyrazila. Já byl kůli dalším událostem z vobliga.
Já, vosvícenej paní štěstěnou sem se skoval do stínu a šel kus za nima. Uprostřed uličky v přístavu jim zmizela lampa, co je vedla, a ze střechy jim na škécu křápnul sud s volejem, co ho ňákej zmetek zapálil. Do plápolajícího bordelu pak začali z vobou stran šít lučišníci. Já byl dávno zmizelej v hromadě bordelu, Dart(Taru?) začal lejst po zdi nahoru, že se jako na ně koukne zbíska, a při jeho smůle dvakrát zbuchnul. Než zmizel, byl jako jehelníček.
Bevyjér začal makat k hornímu konci uličky, takže se na něj zaměřilo všech pět lučišňíků co tam vobejdovali. Jen ta hromada železa, kterou na sobě tahá, ho uchránila vot smrti, i tak to ale schytal docela pěkně.
Křižák makal za nim, takže taky koupil pár žihadel. Já se celou dobu válel po zemi a bylo mi, teda až na ten smrad, docela fajn. Křižák se zneviditelnil a začal se tam s nima šermovat, Bevyjér pronásledoval další dva, co utekli. Jednoho zajal, další vodjel loďkou. Na místo boje mezitim dorazila moje maličkost v patách dalších pěti elfů, co se plížili z druhýho konce uličky. Jo já sem neřek, že ty outočníci byli ty elfové z gardy ?
Tak soráč.
No a jak sem řek, tak voni se tam přikradli, Darta(Tarua?) uplně vynechali, asi jim připad mrtvej, což taky s vosmi životama skorto byl, a šli k barikádě, co tam ty elfové nahoře udělali a kde se šermoval Barbaros( neviditelnej, srab jeden) s elfama. Po krátkym boji pochopili, že jim tu jetel nepokvete a začli ustupovat. Já vida příležitost, zkusil jsem jednoho mistrně znehybnit, ale ten Ksindl se mi nějak vysmek a začali jsme šermovat.
Pak pochopili že to nemá cenu a vzali kramle. Barbaros je ještě chvíli sledoval, ale pak to taky vzdal. Takže sme měli jednoho zajatce, Bevyho Strejček se móóc divil, cože jeho roztomilí elfí zmrdi vyváděj po nocích, a ve městě se chystal pogrom na nelidi. To mě nasralo, pánčto jak jistě ráčej vidět, nejsem schodou okolností ani já člověk, takže by tu mohlo bejt nebezpečno.
No a tak sme začali ráno jednat s ostatníma elfama, co se zabarikádovali ve svý posádce, aby jako teda vylezli a nechali se pověsit. cha cha cha.
Voni jako že né, že sou posraný strachy, že nic neudělali a že jako nepolezou.
Tak jim Strejček musel slíbit, že je jako teda novobjesí a že je někam vodvezem (to sem vymyslel já, heč) aby se zatim mohlo v klidu vyšetřovat.

Stejně si myslim, že je na nás poslal sám Strejček, pěkná toť kurva, aby zlikvidoval svýho milýho synovce Beviéra.


Já sem jen vobyčejnej zloď... ehm noční pochůzkář, a do takovejdlech věcí mě nemotejte.