Zpráva o výskytu Draka v oblasti Cavonu:

V horách Božího soudu (v originále Herd croot seide) se objevil drak, pravděpodobně zde po léta spal. Sloji objevil pasáček ovcí, který v prokletých skalách hledal ztracenou ovci. Ten mluvil mezi lidmi o obrovské jeskyni, jejíž vchod je maskován vodní stěnou a kde zní strašlivé chrápání jakési spící obludy - jistě DRAKA. Jako důkaz přinesl předmět velikosti lidské dlaně, ve kterém by se při troše obrazotvornosti dala poznat dračí šupina.
Na místo vyrazila trojčlenná hlídka z blízké vesnice. Ta potvrdila existenci jeskyně a zároveň podala hlášení o spícím drakovi na osvětleném dně jeskyně. Starosta vesnice Lisé stěny odeslal zprávu o drakovi do Cavonu. Místodržící Cavonu vypsal odměna 10 000 zl. za dračí hlavu.
Mnoho dobrodruhů se vypravilo na výpravu za odměnou za zabití draka i jeho pokladem. O odměnu vypsanou na draka se nepřihlásil nikdo. Po několika měsících se roznesla krajem zpráva, že drak byl zabit a jeho poklad získala některá z družin. Mezi lidmi se mluví o dvou možných kandidátech - slovutný dun Belemor a jeho Txyové nebo skupina nekromantů z Mageonu vedená magicusem Ostreletem.