Templáři
Řád rytířů chrámu Jeho




1) Vznik řádu je opředen tajemstvím. Obecně se ví jen to, že první templáři připluli někdy kolem roku 580 na několika lodích od jihu a vylodili se na pobřeží Ancillu, nedaleko od Hattiru. V následujících letech pak významně pomohli tomuto království v bojích proti Okthě a vděčný Ancillský panovník jim poté daroval ostrov u pobřeží, kde si Templáři vybudovali sídlo svého řádu.
2) Ještě větší záhadou jsou zmínky o tom, že Templáři působili i na území Horského kalifátu v Sultanee.
3) Poodhrnout roušku tajemství vzniku řádu se pokusila i výprava sira Beviera. Její tvrzení jsou, ale těžko uvěřitelná. Podle staré mapy se výprava plavila na jihozápad, kde po dlouhém putování nalezla nejprve vesnici jakýchsi předků Templářů (Niven), posléze i opuštěné město (Akkon) a něco co nazvala branou do jiného světa. Následně se začalo tvrdit, že Templáři přišli na náš svět právě touto dnes už uzavřenou branou a po té se rozdělili na tři části. První z nich se usadila nedaleko právě ve vesnici Niven, druhá odešla na Jih do Sultanei a třetí se na lodích vydala do našeho světa, kde dala vzniknout Templářskému řádu. Všechny také vzrušila informace o nalezení podivných křížů , které na rozdíl od křížů Jeho nejsou rovnoramenné a navíc je na nich přibito asketicky vyhublé tělo jakéhosi vousatého muže.
4) Organizace řádu je mnohem jednodušší a plošší, než jak je tomu u Křižáků. O všem rozhoduje Bílá rada složená z největších osobností řádu. Té přímo podléhají všechny komendy, pevnosti a armády Templářů. Bílá rada zasedá na hradě Safita (také Bílý hrad) – sídle řádu. Radě předsedá nejváženější templář s titulem velmistra.
5) Řád se s výjimkou Ancilu téměř vůbec neplete do světské politiky.
6) Členové řádu vykonávají funkci inkvizitorů na území toriánských států.
7) Safita je nečlenům řádu nepřístupna a nebo přístupna jen výjimečně.
8) Někdy se tvrdí, že část Templářů vzývá Temného.
9) Templáři jsou obecně více nábožensky založeni než Křižáci a mají lepší bojovou morálku. Templáři také hodně prožívají svoji úlohu při ochraně Severního průsmyku.
10) Vojenskou sílu řádu bych odhadoval na cca. 2 000 mužů ve zbrani.


Pravidla pro nahození Templáře (AD&D 2nd.)